NE HARCARIM?

Ilgaz Kayak Turunda ne kadar harcarım ?

Günübirlik turlarımız 2 paket şeklindedir.

Paket 1: Gidiş – Dönüş Ulaşım + Araç içi kahvaltı paketi  + akşam çorbası+  rehberlik + acente refakati + araç içi ikramlar dahil 80 TL

Paket 2: (Yemekli) Gidiş – Dönüş Ulaşım + Araç içi kahvaltı paketi + Mangal öğle yemeği + akşam çorbası + rehberlik + acente refakati + araç içi ikramlar dahil 100 TL

Bu paketlerden kendinize uygun gördüğünüzü seçip, bize rezervasyonunuzu yaptırabilirsiniz.

Ekstra harcamalarım neler olabilir ?

Ilgaz Kayak Merkezinde ekstra olabilecek giderleriniz hakkında sizi bilgilendireceğiz. Öncelikle şunu belirtelim bu harcamaların hiçbiri zorunlu değildir, isteyen bu imkanlardan yararlanabilir. Aşağıda belirttiğimiz harcamalar fikir olması açısından belirtilmiş ve olacak fiyat değişikliklerinin organizasyonumuzla ilgisi yoktur.

Kayak veya snowboard takımı kiralama: Takımlar günübirlik kiralanır. Ortama ücreti dağdaki kayak odaların geçirdiği sezona göre değişkenlik gösterebiliyor. Kayak yakımı kiraları bazen 30 TL ye inerken fiyatlar bazende 50 TL’ye çıkabiliyor. Snowboard takımı kiraları ise günlük 45-60 TL arasında değişkenlik gösterebiliyor.

Kayak kıyafeti ve ekipmanlarını kiralama: Kayak veya snowboard kıyafetleri pantolon ve mont olarak ikiye ayrılır. Parça parça kiralamanız mümkündür. Bir kısmınızın aklına şu soru gelmiş olabilir; kayak takımı kiralayacağım ama kıyafet almasam kayak yapabilir miyim? Elbette yapabilirsiniz ancak sadece daha konforsuz olur. Kayak kıyafetleri hem sizi soğuk havadan korur hemde olası yere düşmelerde üstünüzün ıslanmasını engelleyici olabilir. Kıyafetlere ek olarak kayak gözlüğü, kask, eldiven ve bere de kiralayabilirsiniz. Her bir parça ekstra ücretlendirilmektedir. Bu parçalarda ortalama parça başı ortalama 15-25 TL arası değişmektedir.

Kızak kiralama: Kayak aktivitelerine katılmayacak misafirlerimiz kızak kirayabilirler. Kızaklar genelde saatlik kiralanmakta olup 10-20 TL arası saatlik ücretler değişmektedir.

Teleferik, Telesiyej, Teleski (Skipass): Kayak yapmaya yeni başlıyorsanız ücretsiz orta alanda antreman yaparsınız, baktınız kayak yapabiliyorsunuz, o zaman pistleri kullanabilirsiniz. Pistleri kullanmak için teleferik, telesiyej, teleski bulunmaktadır. Bunlara genel olarak skipass adı diyebilirsiniz. Skipass ücretleri de 2 şekildedir. Tek kullanım ve günlük sınırsız kullanım. Yeni başladıysanız tek kullanım size yeterli olabilir. Tek çıkışlık biletler 10 TL. Günlük sınırsız kullanımda 50 TL. Hemen aklınıza şu soru gelmiş olabilir; Telesiyeji sadece kayak yapanlar mı kullanabiliyor? diye. Kayak yapmıyorsanız bile teleferiğe binebilirsiniz doğanın tadını çıkarabilirsiniz. Çıkışlar ücretlidir. İniş için herhangi bir ücret ödemezsiniz.

Kişisel harcamalar: Ilgaz’da çeşitli otellerin cafeleri bulunaktadır. Buralarda oturursanız orada yeme içme harcamalarınız olabilir.

Bizim söyleyebileceklerimiz bunlar. Siz harcamalarınızı minimize etmek için kayak koşullarına uygun kıyafetlerle gelebilir, yanınızda bere, eldiven ve gözlük bulundurabilirsiniz. Normalde bunları takmıyorum demeyin, yüksek ihtimalle dağda ihtiyacınız olacaktır.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi: