Tur Programı

2022 Ilgaz Kayak Sezonu 

HER ÇARŞAMBA & CUMARTESİ & PAZAR Günübirlik Ilgaz Gezisi

Her sene olduğu gibi bu senede Ankara Kalkışlı Ilgaz Turlarımız devam etmektedir. Ilgaz Bembeyaz örtüsüyle sizleri bekliyor.

Günübirlik Ilgaz Turu Programı: 

• 07:00 Kızılay Gama Önü
• 07:10 Ankamall Yanı Emniyet Binası Karşısı
• 07:15 Altınpark
• 07:25 Pursaklar

Sabah saat: 07.00’de KIZILAY’da buluşup Ilgaz Turumuz için hareket ediyoruz. Araç içi ikramlarımız ve kahvaltımız eşliğinde yolumuza devam ediyoruz. Yol üzerinde vereceğimiz kısa ihtiyaç molası sonrası Ilgaz yolculuğumuz devam ediyor. Toplamda ortalama 3 – 3,5 saatlik yolculuk sonunda Ilgaz’a ulaşıyoruz.

Kar seviyelerine bağlı olmakla beraber, günübirlik turlarımız çoğunlukla Ilgaz Yıldıztepe Kayak merkezine gitmektedir. Bazı durumlarda ise Ilgaz Milli Parkına gidilmektedir.

Ilgaz bembeyaz örtüsüyle bizleri adeta büyülüyor. Kayak veya kızak yapacak misafirlerimiz için hemen kayak odasına geçip ilgili ekipman ve kıyafetleri kiralıyoruz. Kayak veya kızak yapmayacak olan misafirlerimiz için ise bölgeyi tanıtıyoruz. Ardından mangalda öğle yemeğimize geçiyoruz. Burada mangalda alacağımız köfte veya sucuk seçenekleri + içecekten oluşan öğle yemeği menümüzü alıyoruz.

Ilgaz turumuzda Kayak veya kızak keyfi yapan misafirlerimiz günlerine keyifli bir şekilde devam ederken, diğer misafirlerimiz de Ilgaz‘ın o büyüleyici manzarasını tepeden görmek için ekstra ücret verip Telesiyeje binip zirveye çıkabilirler. Bu bölge düzlük olarak yürüyüş yapmak içinde uygundur. Aynı zamanda cafede birşeyler içip dinlenirken şahane manzarayı da izleyebilirsiniz.

Saat ortalama 16:30 civarlarında kayak ve kızak aktiviteleri sona eriyor. Son hazırlıklarımızı yapıp 16:30 – 17:00 gibi tekrardan tur araçlarımıza binip Ilgaz Turumuzu sonlandırıp Ankara’ya doğru hareket ediyoruz. Dönüş yolunda dinlenme tesislerinde vereceğimiz molada acıkan misafirlerimiz akşam yemeği için uygun zamanı bulabilecektir. Ankara’ya varışımız yol durumuna bağlı olmakla beraber ortalama 20:00-20:30 civarlarıdır. Keyifli bir tur sonrası vedalaşıyoruz ve Ilgaz Turumuzu burada sonlandırıyoruz.

Gidiyoruz.Com

Bilgi & Rezervasyon
0532 797 18 47 – 0312 427 7 333

 

Hemen Ara
Ulaşım