SIK SORULAN SORULAR

SIK SORULAN SORULAR

♂ Ilgaz Kayak Merkezi Ankara’ya ne kadar uzaklıkta?
Ilgaz Ankara’ya yaklaşık olarak 200 km uzaklıktadır. Ancak Ilgaz ve Ilgaz Kayak Merkezi tam olarak aynı yer değildir. Ilgaz’dan yaklaşık 20-25 km çıkıldıktan sonra Ilgaz Kayak Merkezi’ne ulaşılmaktadır.

♂ Tura katılabilmek için özel bir şartınız var mı ?
♀ Hayır yok, organizasyonlarımız herhangi bir üniversite bünyesinde yapılmamaktadır, her üniversiteden, dışarıdan ve her yaş grubundan katılım mümkündür. Katılmak için öğrenci olmak gibi bir şartımız da mevcut değildir. Eğlenmeyi seven gençler, kendini genç hissedeler veya ailelerinize kapımız açıktır.

♂ Yaş sınırı var mı ?
Her yaştan herkes turlarımıza katılabilir

♂ Turlarınıza katılmak için en son kayıt tarihi nedir ?
Son kayıt tarihi diye bir uygulamamız yoktur, tamamen kontenjanla alakalı olarak kayıtları durduruyoruz veya devam ediyoruz. Her hafta için belli bir kontenjanımız bulunmaktadır. Yoğun bir tarih ise 1 hafta öncesinden kontenjanlar dolabiliyor, tam aksi durumda da kontenjanlar dolmamışsa son gün bile kayıt olabiliyorsunuz ancak genelde son güne bırakan misafirlerimiz kontenjan dolması sebebiyle olumsuz cevapla karşılaşıyor

♂ Kayak veya Snowboard yapmıyorum, sizce Ilgaz’a gelmeli miyim?
Kesinlikle gelmelisiniz. Çünkü Ilgaz diğer kayak bölgelerinin aksine kayak yapmayanlar içinde çok ideal bir bölgedir ki, turlarımıza gelen misafirlerimizin yarısı kayak için diğer yarısı ise gezip eğlenmek için gelmektedir.

♂ Kayak takımı, snowboard ve kayak kıyafetleri kiralayabileceğimiz bir yer var mı ?
Evet var, hatta bir yer değil bir çok yer var. Bizim anlaşmalı olduğumuz kayak odası dışında da istediğiniz bir yerden kayak takımı, snowboard ve kıyafet kiralayabilirsiniz.

♂ Kayak takımı, snowboard ve kayak kıyafetleri kiralama ücretleri ne kadar ?
Snowboard 45-55 TL gün boyunca
Kayak Takimi 35-45 TL gün boyunca

* Fiyat değişkenlikleri tesislere bağlı olup organizasyonumuzla ilgisi yoktur.
İsteyenler istedigi tesisten kiralayabilirler.

Kayak pantolonu ve kayak montu kiralama ücretleri ise ortalama olarak tek bir tanesi 15 TL civarındadır.
Hatta Askeri tesisleri kullanma hakkı olan misafirleri, Ilgaz Kayak Merkezinde bulunan askeri tesislere kendileri girerek kayak takımlarını çok daha uygun fiyatlara oradan kiralayabilirler.

♂ Skipass – Telesiyej – Teleski ücretleri ne kadar ?
Tek binişlik 10 TL, Sınırsız biniş 40 TL. Aldığınız sınırsız skipass ile hem telesiyeji hem de teleskileri kullanabiliyorsunuz. Kayak egitimine yeni baslayanlar için ücretsiz kullanabilecekleri alan mevcuttur.

♂ Kayak dersleri alabiliyor muyuz ve ücretleri ?
Kayak dersleri için Ilgaz’a vardığımızda kayak odasındaki yetkili arkadaşlar sizi bilgilendirebilir.  Hocaların yoğunluguna göre değişen fiyatlar ise ortalama olarak :

1 saat 1 kişi : 110 TL
1 saat 2 kişi : 120 TL
1 saat 3 kişi : 150 TL
1 saat 4 kişi : 160 TL
1 saat 5 kişi ve üzeri kişi başı : 60 TL şeklindedir.
ARADIĞINIZ SORUNUN CEVABINI BULAMADIYSANIZ LÜTFEN İLETİŞİM BİLGİLERİMİZDEN ULAŞINIZ

 

 

About gunubir

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir