Sık Sorulan Sorular

SIK SORULAN SORULAR

 • Ilgaz Kayak Merkezi Ankara’ya ne kadar uzaklıkta ?
  Ilgaz Ankara’ya yaklaşık olarak 200 km uzaklıktadır. Ancak Ilgaz ve Ilgaz Kayak Merkezi tam olarak aynı yer değildir. Ilgaz’dan yaklaşık 20-25 km çıkıldıktan sonra Ilgaz Kayak Merkezi’ne ulaşılmaktadır.
 • Hareket saatleriniz ve biniş noktalarınız nerelerdir ?
  Sabah 07:00 Kızılay, 07:10 Ankamall, 07:20 Altınpark girişinden binebilirsiniz. Bunun dışında yol güzergahında farklı noktalardan da alış yapılabiliyor, konu ile ilgili bizimle iletişime geçebilirsiniz.  Dönüşümüz ise ortama 16:45 – 17:00 civarları Ilgaz’dan ayrılıp Ankara’ya dönüyoruz. Akşam yemeği molasını da hesaba katınca Ankara’ya varışımız ortalama 20:00-20:30 civarı oluyor. Tabii bu saat yol durumuna, Ilgaz’dan ayrılış saatlerimize göre değişkenlik gösterebilir.
 • Gunubirlikilgaz.com kimdir ?

Gunubirlikilgaz.com yıllardır Ilgaz’a tur yapmakta olur www.Gidiyoruz.com alt markasıdır. 11 yıldır turizm sektörü içinde çeşitli lokasyonlara tur yapmaktayız. Hakkımızda daha fazla bilgi sahibi olabilmek, bizimle ilgili yorumlara bakabilmek ve daha önceden yaptığımız gezilerden fotoğrafları görmek isterseniz www.gidiyoruz.com/hakkimizda kısmını inceleyebilirsiniz.

  • Tura katılabilmek için özel bir şartınız var mı ?
   Hayır yok, organizasyonlarımıza her yaş grubundan katılım mümkündür. Keşfetmeyi, eğlenmeyi sevenler, nezih olan herkese kapımız açıktır.
  • Yaş sınırı var mı ?
   Her yaştan herkes turlarımıza katılabilir
  • Tura gelen herkes grupça mı geliyor ?
   Hayır, turlarımıza tek başına katılanlarda var, 2-3-4-5 kişilik gruplarda var.. Bazen ise daha büyük 10-20 kişilik gruplarla katılanlarda oluyor. Ama genel katılım 1-2-3-4-5 kişiler halinde oluyor. Sizinde kalabalık gruplarınız varsa size özel tur yapma imkanlarımızda bulunmaktadır.
  • Turlarınıza katılmak için en son kayıt tarihi nedir ?
   Son kayıt tarihi diye bir uygulamamız yoktur, tamamen kontenjanla alakalı olarak kayıtları durduruyoruz veya devam ediyoruz. Her hafta için belli bir kontenjanımız bulunmaktadır. Yoğun bir tarih ise 1 hafta öncesinden kontenjanlar dolabiliyor, tam aksi durumda da kontenjanlar dolmamışsa son gün bile kayıt olabiliyorsunuz ancak genelde son güne bırakan misafirlerimiz kontenjan dolması sebebiyle olumsuz cevapla karşılaşıyor, sizde durumunuz kesin ise hemen bizimle 0532 797 18 47 – 0312 427 7 333 numaralı telefonlardan iletişime geçerek yerinizi ayırınız.
  • Tura katılmak istiyorum, nasıl kayıt olabilirim ?
   Rezervasyonlarınızı 0532 797 18 47 – 0312 427 7 333 numaralı telefonlardan ilgili arkadaşlara ulaşarak yapabilirsiniz. Telefonla öncelikle müsaitlik alıp yerinizi ayırtıp, rezervasyonunuzu kesinleştirmek için ya acentemize gelmelisiniz ya da banka hesap bilgilerimize ödeme yapmalısınız.
  • Ilgaz’da ısınmak için kapalı alanınız mevcut mu?
   Evet misafirlerimizin ısınma amaçlı kullanabileceği kapalı alanımız mevcut, burada oturabilir ve ısınabilirsiniz.
  • Kayak veya Snowboard yapmıyorum, sizce Ilgaz’a gelmeli miyim?
   Kesinlikle gelmelisiniz. Çünkü Ilgaz diğer kayak bölgelerinin aksine kayak yapmayanlar içinde çok ideal bir bölgedir ki, turlarımıza gelen misafirlerimizin yarısı kayak için diğer yarısı ise gezip eğlenmek için gelmektedir. Kayak aktiviteleri dışında kızak binme imkanı da bulabilir, aynı zamanda teleferiğe binebilirsiniz.
  • Kayak takımı, snowboard ve kayak kıyafetleri kiralayabileceğimiz bir yer var mı ?
   Evet var, hatta bir yer değil bir çok yer var. Bizim anlaşmalı olduğumuz kayak odası dışında da istediğiniz bir yerden kayak takımı, snowboard ve kıyafet kiralayabilirsiniz.
  • Kayak takımı, snowboard ve kayak kıyafetleri kiralama ücretleri ne kadar ?
   Snowboard 200 TL gün boyunca
   Kayak Takımı 150 TL gün boyunca

Kayak pantolonu ve kayak montu kiralama ücretleri ise ortalama olarak tek bir tanesi 50 TL civarında olup alt üst kiralandığında işletmeler indirim yapabilir.

Kızak kiralamalar saatlik olup ortalama saatlik ücreti 50 TL civarlarındadır.

* Fiyat değişkenlikleri tesislere bağlı olup organizasyonumuzla ilgisi yoktur. İsteyenler istediği tesisten kiralayabilirler.

 • Skipass – Telesiyej – Teleski ücretleri ne kadar ?
  Tek binişlik 40 TL, Sınırsız biniş 130 TL. Aldığınız sınırsız skipass ile hem telesiyeji hem de teleskileri kullanabiliyorsunuz. Kayak eğitimine yeni başlayanlar için ücretsiz kullanabilecekleri alan mevcuttur.
 • Kayak dersleri alabiliyor muyuz ve ücretleri ?
  Kayak dersleri için Ilgaz’a vardığımızda kayak odasındaki yetkili arkadaşlar sizi bilgilendirebilir.  Hocaların yoğunluğuna göre değişen fiyatlar ise ortalama olarak :

1 saat 1 kişi : 450 TL
1 saat 2 kişi : 550 TL
1 saat 3 kişi : 650 TL
1 saat 4 kişi : 800 TL
1 saat 5 kişi ve üzeri kişi başı : 300 TL şeklindedir.

ARADIĞINIZ SORUNUN CEVABINI BULAMADIYSANIZ LÜTFEN İLETİŞİM BİLGİLERİMİZDEN ULAŞINIZ

 

Hemen Ara
Ulaşım